Rapid-VIDITEST FOB jsou jednokrokové imunochromatografické testy, které jsou určeny pro detekci nádorového markeru - hemoglobinu (FOB)  ve vzorcích stolice. Imunochemické testy, které detekují neporušený anebo téměř neporušený hemoglobin, jsou specifické pro krvácení do dolních částí gastrointestinálního traktu, protože krev pocházející z nižších etáží traktu je průchodem méně degradovaná.Před testem není nutno dodržovat dietu.

Rapid-VIDITEST FOB+TF jsou jednokrokové imunochromatografické testy pro kvalitativní stanovení lidského hemoglobinu a lidského transferrinu (Tf) ve stolici k detekci gastrointestinálního krvácení. Transferrin je složka krve, která se může dostávat do střeva při onemocněních provázených gastrointestinálním krvácením a je vylučován stolicí. Transferrin je stabilní ve stolici a je dobrým markerem krvácení z vyšších i nižších úseků střeva (gastrointestinálního krvácení). Tento imunochromatografický test detekuje současně lidský hemoglobin a lidský transferrin ve vzorcích stolice, a tím dává přesnější informace o původu krvácení.

Rapid-VIDITEST Calprotectin jsou rychlé imunochromatografické (neinvazivní) testy pro kvalitativní detekci kalprotektinu ve vzorcích lidské stolice, který lze využít při diagnostice zánětlivých gastrointestinálních onemocnění. Stanovení kalprotektinu ve stolici je vhodným ukazatelem při diagnostice nespecifických střevních zánětů. Nespecifické střevní záněty (IBD, zkratka z angl. Inflammatory bowel disease) zahrnují Crohnovu chorobu a ulcerózní kolitidu a jsou spojeny se zvýšenou hladinou neutrofilů.
Stanovení koncentrace kalprotektinu ve vzorku stolice je důležité pro odlišení funkčních poruch zažívacího ústrojí od zánětlivých postižení. Vyšetření tohoto biomarkeru je jednoduché a neinvazivní, což je zvláště vhodné u dětí, protože tam vyžaduje kolonoskopické vyšetření celkovou anestézii. Kromě toho test slouží k predikci relapsu onemocnění.

Rapid-VIDITEST Lactoferrin jsou jednokrokové imunochromatografické testy pro kvalitativní detekci lidského laktoferinu ve vzorcích stolice, které může být známkou střevního zánětu nebo nespecifického střevního zánětlivého onemocnění. Tento marker dokáže odlišit pacienty s chronickým nespecifickým střevním zánětlivým onemocněním v období aktivního zánětu od pacientů s nespecifickým střevním zánětlivým onemocněním v období bez zánětu a od pacientů s dráždivým tračníkem.

hodiny

 

 
 
 
cmv_ce_ivd
Kat. č.Název soupravyInfo -
leták
Počet
testů
VzorekDietaNávod
OD-101  FOB+Tf Card pdf_icon 20 stolice Ne  pdf_icon
OD-250  FOB Card pdf_icon 20 stolice Ne  pdf_icon
OD-251  FOB Blister pdf_icon 20 stolice Ne  pdf_icon
OD-266  FOB Card pdf icon 50 stolice Ne  pdf_icon
OD-268  FOB Blister pdf icon 50 stolice Ne  pdf_icon
OD-267  FOB Card pdf icon 100 stolice Ne  pdf_icon
OD-269  FOB Blister pdf icon 100 stolice Ne  pdf_icon
OD-085  Lactoferrin Card pdf_icon 20 stolice Ne  pdf_icon
OD-248  Calprotectin Card pdf_icon 20 stolice Ne  pdf_icon
OD-280  Calprotectin-Lactoferrin Blister   20 stolice Ne  pdf_icon

 

Pozitivní kontroly pro Rapid-VIDITEST
Kat. č.ProduktPočet kusů
OD-199 FOB Positive Control 10
OD-200 Transferrin Positive Control 10
OD-198 Lactoferrin Positive Control 10
OD-288 Calprotectin Positive Control 10

 

Jste zde: Home Rychlotesty Zánětlivé a nádorové markery (okultní krvácení)