Vimentin

Soupravy ELISA-VIDITEST anti-VIMENTIN jsou určeny pro kvalitativní detekci IgG a IgM protilátek proti
vimentinu v lidských sérech. Jen pro výzkumné účely.

Vimentin je součástí cytoskeletu buněk a společně s desminem, gliálním fibrilárním acidickým proteinem a periferinem je řazen k intermediárním filamentům typu III. Vimentin je z těchto čtyř proteinů v těle nejrozšířenější, nachází se v leukocytech, endotheliálních buňkách cév, v některých epitheliálních buňkách a v buňkách mesenchymálního původu (fibroblastech). Sérové autoprotilátky proti vimentinu jsou popsány u neurofibromatózy typu 1 (1), u rejekcí transplantovaných orgánů (2) a intersticiální plicní fibrózy (3).

ELISA-VIDITEST RUO
Kat. č.Název soupravyMetodaHodnoceníPočet testůVzorek
OD-140 anti-VIMENTIN IgG ELISA kvalitat. 96

sérum

OD-141 anti-VIMENTIN IgM ELISA kvalitat. 96 sérum

 

Reference:
1) Kotaska K, Petrak B, Kukacka J, Kraus J, Prusa R. Anti–vimentin antibodies and neuron– specific enolase in children with neurofibromatosis type–1. Neuro Endocrinol Lett. 2007 Dec;28(6):761–4.
2) Jonker M, Danskine A, Haanstra K, Wubben J, Kondova I, Kuhn EM, Rose M. The autoimmune response to vimentin after renal transplantation in nonhuman primates is immunosuppression dependent. Transplantation. 2005 Aug 15;80(3):385–93.
3) Yang Y, Fujita J, Bandoh S, Ohtsuki Y, Yamadori I, Yoshinouchi T, Ishida T. Detection of antivimentin antibody in sera of patients with idiopathic pulmonary fibrosis and non–specific interstitial pneumonia. Clin Exp Immunol. 2002 Apr;128(1):169–74.